Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 13 Ağustos 2017

Evde bakım parası yatan iller neler ? Bakım Parası yatan iller listesi

13 Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi listesi yavaş yavaş açıklanıyor eğer bir tahmininiz varsa aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Her ay evde bakım maaşı alanların hesaplarına yatırılacak olan evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük olarak yenilenmekte ve gün içerisinde sizlerden gelen bilgiler ile güncellenmektedir. Ağustos ayının evde bakım paraları ödenmeye başladığında her yeni yatan il bilgisi bize bildirildiğinde, aşağıda ki listeye eklenecektir. Ağustos ayı evde bakım maaşları bu ayın ikinci haftasının sonlarına doğru hesaplara ödenmeye başlayacağı tahmin edilmektedir.

Evde Bakım Parası Nedir ? Önce bir ona bakalım ;

Nasıl olursa olsun haneye giren gelirlerin, hanedeki kişi sayısına bölündüğünde kişi başına düşen ortalamaya aylık denilmektedir. Tutar bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım maaşı denmektedir.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilir ?

Üveyler kişiler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilmektedir.

Ağustos ayı  Evde Bakım Parası Yatan İller

Aşağıda ki tabloda verilmiştir. Eğer liste boş gözüküyorsa henüz illerden gelen bir bilgi yoktur, bilgiler geldikçe günlük olarak güncellenmektedir. Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi günlük olarak yenilenmektedir.

Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi
Şehir: Şehir:
1.Tokat
26.Muğla
2.Samsun
27.Zonguldak
3.Edirne
28.Tekirdağ
4.Kahramanmaraş
29.Balıkesir
5.Amasya
30.Bolu
6.Kırklareli
31.Manisa
7.Kırşehir
32.Şanlıurfa
8.Bursa
33.Kocaeli
9.Afyonkarahisar
34.Uşak
10.Hatay
35.Karaman
11.Aksaray
36.Karabük
12.Antalya
37.
13.Giresun
38.
14.Malatya
39.
15.Diyarbakır
40.
16.Rize
41.
17.İzmir
42.
18.Mersin
43.
19.Bilecik
44.
20.Isparta
45.
21.Ankara
46.
22.İstanbul
47.
23.Osmaniye
24.Konya
25.Denizli

2017 ve 2018 yılları için evde bakım maaşlarına gelen zam miktarlarını öğrenmek için 2017 Yılının Evde Bakım Maaşı Zammı Ne Kadar ?

Evde bakım maaşına kimlerin başvurabileceğini ve şartların ne olduğunu öğrenmek için Evde bakım maaşına kimler başvurabilir, şartlar nelerdir? adresinden ulaşabilirsiniz.

Sizlere küçük bir not: 

 1. Liste, bakım maaşları yatan illere göre güncellenmektedir. Her hangi bir bilgi gelmediğinde, güncelleme sadece günlük olarak yapılmaktadır.
 2. Bakım Maaşım neden yatmadı diye soruların en sağlıklı cevabını kendi bulunduğunuz ildeki sosyal hizmetlerdir, onun dışında hiç bir yerden yanıt alamayabilirsiniz.
 3. Evde bakım maaşları tüm illerde aynı gün ve saatte yatmamaktadır. Bazı illerde ve ilçelerde saat farkı olabilmektedir.
 4. Bu bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, kesinlik bulunmamaktadır.

Sürekli güncel kalmaktayız, bizi takip etmeyi unutmayın. Bize destek vermek istiyorsanız sayfamızı sosyal medyada paylaşabilir ve yorum yapabilirsiniz. Aşağıda sitede ki eksiklikleri,olmasını istediklerinizi yorum yaparak  yada iletisim@bakimparasi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

 • Aayse34

  İstanbul yatmış

  • Mehmet Gumus

   Adanadan haber varmı arkadaşlar